uwaga zapraszamy do konkursu

90445589 m

Uwaga konkurs plastyczny

pt. „KORONAWIRUS- JAK SIĘ PRZED NIM CHRONIĆ?”

Drogie dzieci. Aby urozmaicić czas spędzany w domu i powalczyć z nudą, proponujemy konkurs-aktywność plastyczną, która obudzi Waszą kreatywność. Mimo, młodego wieku, często zaskakujecie nas swoją wiedzą. Codziennie przekonujemy się jak bogate wiadomości macie na temat działań, które zapobiegają KORONAWIRUSOWI. Do dzieła -narysujcie to !

Regulamin konkursu:

• Chętny przedszkolak wykonuje jedną pracę plastyczną (przy niewielkim wsparciu rodzica) na kartce formatu A4.
  • Tematem pracy jest : „KORONAWIRUS- JAK SIĘ PRZED NIM CHRONIĆ?”
  • Technika pracy dowolna: kredką, plakatówką, akwarelą, węglem, ołówkiem, wycinanka, wydzieranka, techniki łączone itp.
  • Kolorowanki, obrazki konturowe nie biorą udziału w konkursie.
  • Prace oceni komisja w skład, której wejdą wybrani pracownicy przedszkola i dyrekcja.
  • 6 prac zostanie nagrodzonych (po 1 z każdej grupy). Za zajęcie 1-go miejsca jest przewidziana nagroda specjalna- wydrukowanie pracy jako plakatu w drukarni ( dużym format.) Pozostałe 5 prac- to nagrody rzeczowe 😊 .
  • Prace należy wysłać w formie zdjęcia na adres email przedszkola Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  • Prosimy , aby prace były możliwie dokładnie sfotografowane lub zeskanowane , aby w przypadku zajęcia 1-go miejsca nadawały się do druku.
  • Termin nadsyłania prac – do 29.05.2020r.

Ewa Banach , Joanna Gnatowicz

Gimnastyka korekcyjno- kompensacyjna

Witam serdecznie dzieci przedszkolne wraz z rodzicami.

A oto zestaw zabaw  korekcyjnych, które proponuję, aby wykonywać w tym tygodniu i zawsze , gdy będziecie mieli ochotę się poruszać . Proszę pamiętać o tym ,że ćwiczymy, pracujemy zawsze w przewietrzonym pomieszczeniu, w miarę możliwości przy otwartym oknie.

W ramach rozgrzewki  https://www.youtube.com/watch?v=xrRsUL9HVj8&t=109s

Dzisiaj proponuję ćwiczenia motoryczne kształtujące szybkość, moc i siłę https://www.youtube.com/watch?v=jBf2FRoJ9co

a  na zakończenie ćwiczeń zabawa „ Minutka”- siedząc prawidłowo / siad skrzyżny w podporze tyłem/ na sygnał start zaczynamy liczyć do 60  sekund, łatwiejsza forma to pół minutki liczymy do 30. Wygrywa ta osoba, która ma najlepsze wyczucie czasu i wstanie najbliżej określonego czasu. Życzę miłej zabawy.

Proszę pamiętajcie o wykonywaniu ćwiczeń oddechowych , zawsze w wywietrzonym pomieszczeniu , przy otwartym/ oczywiście w zależności od warunków atmosferycznych/ oknie.

CZAS SPĘDZONY NA ĆWICZENIACH I ZABAWACH Z DZIEĆMI BEZCENNY.

Pozdrawiam serdecznie

Mariola Kasprzyk

Laurka dla Mamy

We wtorek 26.05.2020 roku będziemy świętować Dzień Mamy.

Rok temu były występy, przedstawienia, prezenty, słodki poczęstunek. W tym roku z powodu koronawirusa nie możemy obchodzić tego święta w przedszkolu.

Zachęcam Was do wykonania laurki w domu  dla swojej Mamy.

Własnoręcznie zrobione prezenty cieszą równie bardzo (a nawet bardziej!) niż te kupione, bo świadomość, że ktoś włożył  własny czas i zaangażowanie w zrobienie dla nas upominku jest… bezcenna.

Przed nami  ważna okazja – Dzień Mamy. To wyjątkowy dzień, wymaga szczególnej oprawy. Własnoręcznie wykonana laurka będzie świetnym dodatkiem do życzeń.

1.Przygotuj: Kartkę zieloną, czerwoną, żółtą,z papieru ksero, pisak czarny ołówek,klej.

2. Poskładaj zieloną kartkę w wachlarzyk- tak jak pokazują zdjęcia.

3. Narysuj kwiaty czarnym pisakiem- wytnij je nożyczkami.

4. Naklej kwiaty i gotowe.

Druga wersja laurki z wykorzystaniem zrobionego przez siebie wachlarzyka oraz wstążeczki i wyciętych kwiatków: tak jak pokazują zdjęcia.

Pochwalcie się swoimi laurkami. Wasze prace umieścimy na stronie internetowej przedszkola.

Przygotowała : Lucyna Żygadło

Happy Mother's Day!!!!- składamy życzenia po angielsku

Międzynarodowe święto naszych Mam !!!

W Polsce obchodzimy je zawsze  26 maja, w Wielkiej Brytanii  natomiast święto to  przypada w czwartą niedzielę wielkiego postu, a jego prawidłowa nazwa brzmi Mothering Sunday. Potoczna nazwa tego święta - Mother's Day zapożyczona została z języka amerykańskiego i przyjęła się w niektórych państwach europejskich mi.in w Polsce.

Zachęcam wszystkie dzieci do świętowania Dnia Mamy po angielsku.Poniżej znajdziecie słownictwo związane z tym tematem.

Życzenia naszym ukochanym mamom możemy  złożyc na wiele sposobów:

Kocham Cię Mamo  powiemy:  I love you Mommy

Szczęśliwego dnia Matki  : Happy Mother's Day

Najlepsze życzenia Mamo: Best wishes Mommy

Możemy także nauczyć się słów piosenki zespołu The Kiboomers i zaśpiewać ją mamie:

I love my Mommy x3

Yes, I do

Here's a kiss and a hug for you

thank you Mommy for all you do.

Happy Mother's Day x3

I love you.

Poniżej przesyłam link  i zachęcam Was przedszkolaki do nauki. Jestem pewna, że taki prezent spodoba się każdej  Mamie:)

Przygotowała: Katarzyna Bąk