O jesieni c.d.- co słychać w grupie V?

Najstarsze przedszkolaki z grupy V w minionym tygodniu na zajęciach kontynuowały tematykę jesienną. Z paniami rozmawiały o przygotowaniu zwierząt do zimy,  przetworach na zimę przeliczając owoce, segregując je do odpowiednich słoików, uczyły się posługiwać liczebnikami porządkowymi i stosować je w zabawach.Układały owoce w kolejności rosnącej i malejącej, utrwalały obrazy graficzne poznanych liter i cyfr. Zabawy dydaktyczne przeplatane były zajęciami plastycznymi i muzyczno-tanecznymi. Dużo radosci dostarczyło dzieciom m.in.  malowanie farbą plakatową połówek naturalnych okazów jabłek i odbijanie ich na szablonie słoika, wykonanie liska z liści klonu  oraz zabawy do piosenki z wykorzystaniem jesiennego parasola. Tematykę jesienną przybliżył również film pt."Wędrówki Skrzata Borówki", wyświetlany na tablicy multimedialnej.Po omówieniu przygód bohatera,  dzieci z dużym zaangażowaniem korzystały z programu graficznego -rysując samodzielnie dary jesieni. Czas spędzony w przedszkolu umiliły zabawy na przedszkolnym placu zabaw. Tu czekała na wszystkich niespodzianka- 4 nowe sprzęty do zabaw. Intensywny tydzień zakończył się gimnastyką z elementami ZUMBY. W grupie V nie ma nudy :)

K.Bąk, J. Gnatowicz

kolorowa jesień w grupie V

Październik to miesiąc intensywnej pracy i wesołej zabawy w grupie V. Dzieci omawiają tematykę jesiennej przyrody-skarbów z sadu, ogrodu i parku. Poznają znak graficzny głoski: m, l, t oraz cyfrę 3. Wykazują dużą aktywność plastyczną-wycinają, sprawie posługują się klejem, malują farbami. Ćwiczą spostrzegawczość i koncentrację uwagi. Grupa poznała nowy taniec "Jesienny kujawiaczek"- wykonując go w parach. 14 października reprezentanci naszej grupy : Lenka, Zuzia Ch., Ania oraz Filip B. zaprezentowali recytację wierszy dla przed Gronem Pedagogicznym oraz pracownikami administracji naszego przedszkola z okazji Święta Edukacji Narodowej. Zaakcentowaiśmy również urodzinki Mikołaja w grupie :)

Joanna Gnatowicz

Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Aby podkreślić znaczenie tego święta, tradycyjnie organizujemy w naszym przedszkolu uroczyste wystepy, gościmy grono emerytowanych pracowników i przy całej społeczności przedszkola, przyjmujemy życzenia. W tym roku pandemia uszczupliła uroczystą oprawę. W kameralnym gronie z zachowaniem przepisów reżimu sanitanego Pani Dyrektor wręczyła nagrody i podziękowała za trud codziennej pracy na rzecz edukacji młodego pokolenia. Grupy V i VI przygotowały upominki  "Sowy, mądre głowy" dla całego Grona Pedagogicznego oraz pracowników administracji. Przedstawiciele grupy V : Lenka,Zuzia Ch., Ania i  Filip B., -zaprezentowali recytację wierszy. W podniosłym tonie pożegnaliśmy również naszą Panią Ulę -która, po długich latach pracy na stanowisku pomoc nauczyciela przeszła na zasłużoną emeryturę. Dziękujęmy za zaangażowanie Rady Rodziców w miłe przeżycie Dnia Nauczyciela oraz wszystkim Rodzicom za ciepłe słowa życzeń przesyłane nam drogą telefoniczną.

Joanna Gnatowicz.

Ciekawostki z grupy I c.d.

Grupa I przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Wyzwania Teodora”. Teodor to sympatyczny bocian, który nie odleciał do ciepłych krajów, tylko został z dziećmi i zachęca do zdobywania różnych sprawności: zdrowego osiłka, kuchcikowego mistrza, antynudka, artystycznej duszy, pomocnej dłoni, przyjaciela przyrody, kochającego serca. Wyzwania będziemy podejmować raz w miesiącu na zajęciach w przedszkolu. Być może poprosimy czasem o pomoc Rodziców. Na początek każdy wykonał swojego bociana Teodora. Projekt trwa od października 2020r do maja 2021r , i zakończy się wręczeniem dyplomów dla dzieci i certyfikatu, miejsca sprzyjającego wszechstronnemu rozwojowi, dla przedszkola.

U nas cały czas coś się dzieje. Poznawaliśmy kolory jesieni, bawiliśmy się z kolorowymi liśćmi, stemplowaliśmy kolorowe liście na sylwecie drzewa i mamy teraz piękną dekorację w sali. Poznawaliśmy owoce i warzywa. Ubieraliśmy śliwki w szlafroczki z ciasta, pani kucharka je upiekła, a my je zjedliśmy ze smakiem. Rozmawialiśmy o rodzinie. Wiemy co to jest rodzina- to mama, tata, ja i brat lub siostra. Układaliśmy z figur geometrycznych dom, układaliśmy kwiatkowe rytmy. Poznaliśmy super zabawę masą solną - każdy ulepił swojego jeża . Oprócz zajęć mamy też czas na swobodne zabawy w sali i ogrodzie.

Niedługo nowa porcja wiadomości…

I.Górak

K.Bąk

Projekt Wyzwania bociana Teodora.

Grupy najmłodsze l ,ll i lll przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. Wyzwania Teodora, czyli o tym jak pewien bocian o imieniu Teodor chciał zostać profesorem nauk przedszkolnych. Ten wyjątkowy bocian, wie jak ważne jest dbanie o wszechstronny rozwój dziecka z zakresu umiejętności współpracy. Wyzwalanie pozytywnych emocji, rozwijanie kreatywności i twórczego myślenia, samodzielności, empatii wobec innych osób, postawy proekologiczne, upowszechnianie zdrowego trybu życia i kształtowanie postawy prospołecznej. Dzieci wraz z bocianem Teodorem będą zdobywać i wykonywać zadania- siedem sprawności. Zadania będą związane ze sportem, przygotowaniem posiłku, okazywaniem pomocy, dbanie o przyrodę, wyrażaniem emocji i uczuć, ale również znajdzie się coś dla małych artystów. Kto podejmie wyzwanie i poradzi sobie z zadaniem, otrzyma odznakę, a gdy zbierze zadania, zostanie nagrodzony dyplomem profesora Teodora.

Grupy l i ll przyjęły pierwsze wyzwanie, zapoznały się z postacią bociana profesora Teodora, a także wykonały portret zacnej osoby, więc zdobyły pierwszą sprawność Artystyczną Duszę.

Iwona Jankowska