Mali podróżnicy z grupy VI : podróży po Azji ciąg dalszy

Klub małego i dużego podróżnika w grupie VI dalej poznaje Azję. Przyszedł czas na Kambodżę ,zaprezentowałam dzieciom przywiezione  z tego kraju tradycyjne spódnico-spodnie i koszulkę z symbolem Kambodży. Odnaleźliśmy ten kraj na mapie i globusie. Opowiedziałam dzieciom o przygotowaniach do podróży ,co zabieramy ze sobą (np. paszport, międzynarodowa książeczka szczepień). Codzienne życie tego kraju przybliżyły dzieciom moje zdjęcia i krótkie filmiki. Małym podróżnikom spodobała się  wiadomość ,że od  stycznia tego roku został wprowadzony w Kambodży zakaz wożenia turystów na słoniach po kompleksie Angkoru. Wykonaliśmy makietę o Azji, która przedstawia charakterystyczne domy na palach, dżunglę i zwierzęta żyjące w Azji. Również rodzice czynnie pomagali dzieciom w poznawaniu Azji wykonując z dziećmi zadania w zeszytach podróżnika. Na koniec zagościliśmy w Wietnamie . Zaprosiliśmy do nas mamę naszego kolegi Toma, którzy są Wietnamczykami aby zademonstrowali nam jak się je tradycyjne azjatyckie danie, czyli ryż pałeczkami. Pani Ania z dużą cierpliwością pomagała dzieciom w tej niełatwej okazało się sztuce jedzenia. Na naukę jedzenia pałeczkami zaprosiliśmy kolegów z grupy V. Oczywiście Tom radził sobie doskonale. Po feriach mamy jeszcze obiecaną przez rodziców Toma degustację sajgonek. Teraz czas na dalszą podróż , do zobaczenia w Ameryce.

Małgorzata Augustyn

I półrocze urodziny w grupie III

balon ruchomy obrazek 0038Samych uśmiechów, przyjaciół stu,
Tysiąca przygód, bajecznych snów,
Worka prezentów, uciech bez liku,
Słonecznych dni, lodów na patyku
I mnóstwa, mnóstwa słodyczy GRUPA III Solenizantom życzy!       Joanna Gnatowicz

warsztaty dla dzieci

3 lutego na holu głównym przedszkola odbyły się warsztaty dla wszystkich grup przedszkolnych. Pracownicy Centrum Ruchu Drogowego z Wrocławia podjęli bardzo ważny temat "Stop wypadkom-bezpieczny przedszkolak". Skupienie i wiedza dzieci, zaimponowała prowadzącym. Możemy być więc spokojni o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków.      Joanna Gnatowicz

Zabawy badawcze w grupie II

Co pływa, a co tonie? Co rozpuszcza się w wodzie, a co nie? Czy woda ma kolor, smak i zapach? Na te pytania szukaliśmy dzisiaj odpowiedzi. A czy woda to czarodziejka? Co stanie się z nitką zanurzoną w roztworze wody i soli? Będziemy obserwować.
B.Jurek

K.Bąk

W KARNAWALE WIELKIE BALE

24 stycznia w naszym przedszkolu odbył się BAL KARNAWAŁOWY . Bajecznie udekorowana sala, dzieci w wymarzonych strojach, uśmiech, muzyka i taniec -oto wspomnienia z naszego niezapomnianego WIELKIEGO BALU w przedszkolu.

Serdeczne podziękowania za wspaniałą oprawę muzyczną i prowadzenie imprezy dla Pana Rafała Wielgus.

Joanna Gnatowicz