finał akcji PCK Gorączka Złota

Zakończyliśmy akcję Gorączka Złota pod patronatem PCK. Zebrane grosze zostały posegregowane i zważone zgodnie z regulaminem. Uzyskaliśmy 59,5 kg bilonu - jest to rekord w naszym przedszkolu. Kwota zebrana podczas akcji i przekazana do PCK w Brzegu pozwoli na dofinansowanie kolonii dla najuboższych dzieci. Duże znaczenie ma również wymiar społeczny akcji - bezinteresowna pomoc drugiej osobie. Dlatego serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom z okazane serce i zaangażowanie w akcję. Opiekun przedszkolnego koła PCK Barbara Jurek i kadra przedszkola.

bajki czytane przez harcerzy z "Czarnej Trzynastki"

12 czerwca nasze przedszkole odwiedziła grupa harcerzy ze szczepu "Czarna Trzynastka". Wyjątkowi goście przedstawili dzieciom bajkę "Przygody Kubusia Puchatka"  w formie teatrzyku z sylwetami . Wesołym akcentem był wspólny taniec do piosenki o Misiu , której nauczyli nas harcerze.

Joanna Gnatowicz

Lody, lody, pyszne lody...

Szczególnie w tak upalne dni lody smakują wyśmienicie, a te wykonane samodzielnie tym bardziej. Dzieci z grupy I korzystając z sezonu truskawkowego zrobiły sorbetowe lody truskawkowo - malinowe. Było pysznie i zdrowo.
Składniki na lody:
truskawki, maliny,
sok z cytryny,
miód.
Wszystko blendujemy, mieszamy, wlewamy do foremek i mrozimy. A potem tylko jemy, liżemy, cmokamy, smakujemy i bawimy się świetnie.
Barbara Jurek
Katarzyna Bąk

przegląd stomatologiczny dla chętnych dzieci

zab ruchomy obrazek 001361391316 329214077745348 4093010928650420224 n

11 czerwca chętne dzieci z naszego przedszkola  wzięły udział w przeglądzie stomatologicznym.  Wizyta u stomatologa była możliwa dzięki pisemnemu wyrażeniu zgody przez rodziców. Nasze przedszkolaki dzielnie się spisały i zrobiły pierwszy krok w trosce o zdrowy uśmiech :)

Joanna Gnatowicz

zajęcia muzyczne z KOLOR PIANO w grupie III

7 czerwca grupa III odkrywała brzmienie dźwięków ukryte w wyjątkowym instrumencie . Gra na  KOLOR PIANO ma na celu m.in.:
-rozwijanie wrażliwości i wyobraźni muzycznej,
- rozwijanie umiejętności rozróżniania barwy dźwięków,
- rozwijanie poczucia rytmu, inwencji twórczej,
- stwarzanie sytuacji wdrażających do rytmicznej gry na instrumentach perkusyjnych.
- stwarzanie miłej radosnej atmosfery

Joanna Gnatowicz.