Przedświąteczne przygotowania grupy II

choinka ruchomy obrazek 0274

W grupie II już od tygodnia trwają intensywne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci stroją choinkę, tworzą świateczne kartki oraz prezenty-niespodzianki dla rodziców. W sali czuć wyjątkowy czar świąt, a wszystko za sprawą przytulnego kominka oraz okiennych dekoracji.  Jeszcze chwila i cudowna magia świąt wypełni nasze domy i serca.

Renata Wantuch

Iwona Jankowska

Przedstawienie świąteczno-zimowe w wykonaniu dzieci z grupy IV

"Znowu minął rok, znów za oknem pada śnieg. Blask choinki w domu lśni, bo świąteczne idą dni"- tymi słowami Adaś rozpoczął świateczno- zimowe przedstawienie w wykonaniu 5-latków z grupy IV.Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, recytatorskie, wokalne  przed społecznością przedszkolną a po południu umiliły czas rodzicom i najbliższym. W przedstawieniu pojawiły się także piosenki w języku angielskim "Jingle bells" a  świąteczne życzenia dzieci wyśpiewały do "We wish you a Merry Christmas". Zuzia Sz.pięknie zagrała na pianinie kolędę "Przybieżeli do Betlejem pasterze" a dzieci i  publiczność ją zaśpiewała.Po przedstawieniu dzieci otrzymały ogromne brawa i wreczyły rodzicom świąteczne prezenty.

Bardzo dziekuję rodzicom,za pomoc w przebraniu dzieci i współpracę a Zuzi Sz.i jej rodzicom za przygotowanie Zuzi i ukazanie jej talentu na scenie.

Katarzyna Bąk

AKCJA EDUKACYJNA "Wyraźni na drodze"

W ramach akcji edukacyjnej "Wyraźni na drodze" dzieci z grup IV i VI utrwaliły sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym np. jak poprawanie przechodzić przez ulicę,znaczenie kolorów świateł na sygnalizatorze świetlnym, żeby zakładać elementy odblaskowe , aby być widocznym. Poznały niektóre znaki drogowe, wykonywały zadania w książeczkach, grały w grę planszową.Rozwijały sprawności manualne podczas wykonywania prac plastycznych.

Celem akcji było promowanie bezpieczeństwa i widoczności na drodze dzieci w wieku przedszkolnym. Akcja zoorganizowana została przez WTEM i Disney Polska. Koordynatorrami akcji były mgr. K. Bąk i mgr. M. Szymańska

udział w warsztatach pt."Niewidomy kolega"-grupa VI

Dzieci z grupy VI uczestniczyły w warsztatach dla przedszkolaków, w ramach projektu pt. „Niewidomy kolega? Mój dobry przyjaciel,a ja już wiem jak mu pomagać”. Projekt ten, był realizowany w Miejskiej Bibliotece Dziecięcej przez Fundację „Szansa dla Niewidomych”. Dzieci mogły zapoznać się z książeczkami, jakie używają osoby niewidome do czytania oraz w jaki sposób te osoby się poruszają.

Marcelina Szymańska

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY FESTIWAL TAŃCA- udział grupy V

dzieci66

I Międzyprzedszkolny Festiwal Tańca

27 września dzieci z grupy V reprezentowały nasze przedszkole na I Międzyprzedszkolnym Festiwalu Tańca „ Ku Niepodległej”

Starszaki zaprezentowały taniec z szarfami  do piosenki „Jedenasty listopada”. Taniec był bardzo piękny i dostarczył wszystkim obecnym, w tym Rodzicom, wielu wzruszeń.

Dzieci miały też możliwość obserwowania występów swoich kolegów z innych przedszkoli w różnych tańcach ludowych i patriotycznych.

Poziom konkursu był wg. Jury bardzo wysoki i wyrównany i dlatego wszystkie zespoły otrzymały puchary, indywidualne medale , dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla przedszkoli i słodycze dla dzieci.

Po Konkursie dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka- rurki z bitą śmietaną w cukierni „Bombonierka”.

Nasze Przedszkole reprezentowali: Lena, Basia, Natalia, Liliana, Alicja, Mikołaj, Bartek, Oliwier i Igor.

Wielkie brawa dla naszych tancerzy.