Jak minął listopad w grupie II

Choć za oknem szaro i smutno my się świetnie bawimy i nigdy nie nudzimy. Okazało się, że nawet deszczowa jesień może być piękna i ciekawa, a uderzające o parapet krople deszczu tworzą niezwykłą muzykę i mogą być inspiracją do ciekawych zabaw i zajęć. Z dużym zaangażowaniem tworzyliśmy prace plastyczne związane z deszczem- słuchając jesiennej muzyki oraz odgłosów deszczu. Bawiliśmy się układając szablon chmurki ( przed sobą,obok, za sobą, na swoich głowach). Poznaliśmy zwierzęta domowe ( pies,kot, ryby, papuga, królik, chomik) ich potrzeby charakterystyczne cechy i sposoby opieki nad nimi. Dowiedzieliśmy się o czym należy pamiętać decydując się na własne zwierzę domowe. Żywa istota- to nie zabawka, trzeba mieć miejsce i zgodę rodziców, trzeba sprzątać po niej i karmić, wyprowadzać na spacery, nie można wyrzucić gdy się nam znudzi. Ciekawym pomysłem na pracę plastyczną było wykonanie pieska z talerzyka papierowego. Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada świętowaliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Poznaliśmy nasze symbole narodowe (flaga,godło). Wykonaliśmy flagę z odbitych w farbie rączek. Podniosły charakter tego święta, stworzyła dekoracja naszej sali i nasze stroje biało-czerwone. Obchodziliśmy „Światowy Dzień Misia”, w tym roku wyjątkowo ze względu na pandemię dzieci nie przyniosły swoich pluszaków do przedszkola. Atrakcją w tym dniu była wirtualna wizyta w Bibliotece Dziecięcej w Brzegu. Uczestniczyliśmy w zajęciach na temat ”Miś w literaturze” -prowadzonych przez Panią Agatę. Zakończeniem tego dnia było wykonanie pamiątkowego zdjęcia w misiowej fotobudce. To był dzień pełen wrażeń i atrakcji. „Dzień jeża”- to święto kłujących ssaków. Podczas zajęć mogliśmy się dowiedzieć wielu ciekawostek na ich temat. Poszerzyć wiedzę dotyczącą sposobu życia jeża, wyglądu,  odżywiania, poruszania się. Zagadki, wierszyki, piosenki o jeżach zachęcały do aktywnego udziału w zabawach. Na zakończenie tego dnia ulepiliśmy jeże z masy solnej i wykałaczek. Włączyliśmy się w akcję  ozdabiania choinki w centrum przesiadkowym koło dworca PKP - wykonane zostały piękne ozdoby. To był bardzo aktywny i obfitujący w wydarzenia miesiąc.Dzieci przygotowywały również przepyszne ciasteczka i w ramach Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego zdobyły kolejną sprawność "Kuchcikowego Mistrza"

Lucyna Żygadło