Edukacja przez ruch D. Dziamskiej

Kropki, kreski i owale czyli Edukacja przez ruch.
Przedszkolaki z gr. IV realizują w pracy dydaktycznej elementy systemu opracowanego przez Dorotę Dziamską: Edukacja przez ruch. Ćwiczenia i zabawy tego systemu opierają się na zintegrowanych ruchach różnych części ciała dziecka i spełniają określone funkcje. Wpływają na stabilizację lateralną, synchronizację pracy mózgu, wspomagają sprawność dłoni, ręki, nogi, całego ciała, koncentrację i polisensoryczne poznanie.
Realizując zajęcia według tego systemu dzieci poruszają się w rytm muzyki, chodzą, skaczą, słuchają, rysują, kreślą, składają papier metodą origami, współpracują, rozmawiają, wymieniają się narzędziami pracy. W efekcie uzyskują ciekawą, artystyczną impresję plastyczną.
Projekt, który wykonały przedszkolaki został zrealizowany podczas zajęć na temat: Jesteśmy artystami- tworzymy obrazy.
Basia Jurek