"Miś jest mały i puchaty, miś jest fajny i kudłaty,

miś jest gruby jak ta kula, misia zawsze się przytula.

Lecz czasami też tak bywa, że sie o nim zapomina,

a więc wezmę misia czule i do siebie go przytulę."

Ale nasze przedszkolaki nie zapomniały o pluszowych misiach; w piątek oraz w poniedziałek wesoło trzymając je w ręku wędrowały z nimi   do przedszkola. Zabawom nie było końca: ćwiczyły z misiami, tańcowały do piosenek "Misie dwa", "Jadą jadą misie", "Pokochaj pluszowego misia", wykonywały masażyki na jego pleckach.Poznały także historię pluszowego misia, dowiedziały się skąd pochodzi nazwa Teddy, rozwiazywały zagadki oraz rozwijały umiejętności plastyczne. Na zajęciach z języka angielskiego  trzymając misie na kolanach zaśpiewały piosenkę "My teddy bear"  utrwalając przy okazji  słownictwo związane z częściami ciała. Zabawy z misiami dostarczyły dzieciom mnóstwo radości i umiliły pobyt w przedszkolu.

Zakończeniem obchodów Święta Pluszowego Misia w gr I, po tańcach, śpiewach, zagadkach była degustacja miodu oraz samodzielnie wykonanych miodowych ciasteczek.

Basia Jurek

Katarzyna Bąk