Podwórka na krańcach świata

W środę 06 marca gościliśmy w naszym przedszkolu podróżniczkę panią Małgorzatę Augustyn.Pani Małgosia opowiadała przedszkolakom jak dzieci z Afryki i Ameryki Południowej spędzają czas, gdzie się uczą,jak mieszkają,  czym się zajmują a także w ciekawy sposób prezentowała pamiątki, jakie przywiozła z licznych podróży: maskę, ze Sri Lanki wykonaną z drewna, która odgania wszystko co złe, włosy małp z Madagaskaru, które służą do odganiania much, korale, drewnianego kameleona, torebkę.Wszyscy oglądali również zdjęcia do których pani Małgosia odwoływała się w swoich opowieściach.Dzieci dowiedziały się także,  że ściany w egipskich szkołach maluje się na niebiesko, aby komary nie leciały do szkoły,że w Maroko, dzieci piszą na drewnianych tabliczkach kredą a w Etiopii dzieci malują instrumenty- tykwy.Opowieści pani podróżnik były  bardzo ciekawe a dzieci z wielkim przejęciem śledziły kolejne zdjęcia. Dziękujemy!!!

mgr Katarzyna Bąk