Dzień Pluszowego Misia w grupie V

Starszaki z grupy V urodziny puchatych milusińskich obchodziły w oddziale dziecięcym Miejskiej Biblioteki. Pani Diana przygotowała mnóstwo zabaw dla dzieci związanych z misiami.Dzieci rozwiązywały krzyżówkę, odgadywały misiowe zagadki, w łapkach jakimi były kuchenne rękawice starały się pozbierać z podłogi zapałki, w parach i małych grupkach układały misiowe puzzle, odbyły ćwiczenia z książką na głowie i wysłuchały  opowiadania o misiu Tulisiu . Zabawy bardzo się dzieciom podobały i obiecały wrócić na wiosnę.

Następnego dnia, we wtorek dzieci poznały historię pluszowego misia i dowiedziały się skąd się wzięła nazwa "Teddy", wszystkim misiom zaśpiewały po angielsku piosenkę " My teddy bear", w parach wykonywały dziecięce, misiowe masażyki, inscenizowały treść wierszowanej rymowanki "Niedźwiadek", kolorowały napis "Happy birthday" i dorysowywały brakującą część misia, z papierowej torebki wykonywały misia wycinając i przyklejając elementy. Zajęcia o pluszowych misiach oprócz walorów terapeutycznych pomogły  dzieciom także odkryć radość z wzajemnej współpracy i bycia razem.

K.Bąk