Mali podróżnicy z grupy VI : podróży po Azji ciąg dalszy

Klub małego i dużego podróżnika w grupie VI dalej poznaje Azję. Przyszedł czas na Kambodżę ,zaprezentowałam dzieciom przywiezione  z tego kraju tradycyjne spódnico-spodnie i koszulkę z symbolem Kambodży. Odnaleźliśmy ten kraj na mapie i globusie. Opowiedziałam dzieciom o przygotowaniach do podróży ,co zabieramy ze sobą (np. paszport, międzynarodowa książeczka szczepień). Codzienne życie tego kraju przybliżyły dzieciom moje zdjęcia i krótkie filmiki. Małym podróżnikom spodobała się  wiadomość ,że od  stycznia tego roku został wprowadzony w Kambodży zakaz wożenia turystów na słoniach po kompleksie Angkoru. Wykonaliśmy makietę o Azji, która przedstawia charakterystyczne domy na palach, dżunglę i zwierzęta żyjące w Azji. Również rodzice czynnie pomagali dzieciom w poznawaniu Azji wykonując z dziećmi zadania w zeszytach podróżnika. Na koniec zagościliśmy w Wietnamie . Zaprosiliśmy do nas mamę naszego kolegi Toma, którzy są Wietnamczykami aby zademonstrowali nam jak się je tradycyjne azjatyckie danie, czyli ryż pałeczkami. Pani Ania z dużą cierpliwością pomagała dzieciom w tej niełatwej okazało się sztuce jedzenia. Na naukę jedzenia pałeczkami zaprosiliśmy kolegów z grupy V. Oczywiście Tom radził sobie doskonale. Po feriach mamy jeszcze obiecaną przez rodziców Toma degustację sajgonek. Teraz czas na dalszą podróż , do zobaczenia w Ameryce.

Małgorzata Augustyn