Zadania i zabawy na dzień 4.05

Inspiracja do pracy i zabawy z dzieckiem w domu od pani Małgorzaty Moranowicz

 

Kochane Przedszkolaki, dzisiaj skupimy się trochę dłużej na zwierzętach, które przez zdecydowaną większość, są bardzo lubiane.

Na początek proponuję zgromadzić różne czasopisma, albumy przyrodnicze i książki o zwierzętach. Jeśli jest to możliwe możecie z rodzicami powycinać różne zwierzęta ,a może posiadacie gotowe figurki zwierząt – przygotujcie, przydadzą się do zabawy matematycznej.

Dodatkowo: • rolki po papierze toaletowym, • sznurek ( raczej długi) • nożyczki • 4 guziki jednakowej wielkości • kolorowy papier • klej • dwa patyczki ok 15 – 20 cm

Zabieramy się do pracy:

1. Zaczniemy od zabawy słuchowej, będziemy rozpoznawać zwierzęta po dźwiękach jakie wydają, i w miarę możliwości spróbujcie odnaleźć je w zgromadzonych materiałach

https://www.youtube.com/watch?v=hNSYN4ZHMOU ( odgłosy zwierząt)

2. Zabawa dydaktyczna „Czyje to dzieci” ( nazywanie zwierząt w zgromadzonych materiałach, dopasowywanie zwierząt np. na ilustracji mamy konia więc próbujemy znaleźć źrebaka, itd.).

3. Zabawa matematyczna „ Gdzie jest więcej, a gdzie mniej” ( będziemy przeliczać, grupować, wskazywać ilość) Wycięte zwierzęta, lub figurki zwierząt dzielimy na dorosłe i młode osobniki i próbujemy ustalić, których jest więcej a których mniej – liczymy. Można wykorzystać poduszki lub miski by zrobić zagrody dla zwierząt, łatwiej będzie dostrzec różnice. Bawimy się tak długo jak długo dzieci są zainteresowane.

4. Na koniec w nagrodę za pracę, wykonamy wspólnie z rodzicami marionetkę psa. Będzie to cudowna zabawka na długie godziny. Można się zainspirować i wykonać dodatkowo inne zwierzęta, tworząc własną zagrodę. https://www.youtube.com/watch?v=e6jY1I0Uff4 ( filmik z instrukcją, jak wykonać marionetkę psa z rolek po papierze toaletowym)

ŻYCZĘ PRZYJEMNEJ I UDANEJ ZABAWY: MAŁGORZATA MORANOWICZ

 

J. Gnatowicz 

Copyright © Topnet 2014