„Dzień Jabłka” w grupie II

jablkazd.jpg

Jabłka ,czerwone, okrągłe i pachnące,a jako przekąska niezwykle sycące.

Jabłko -  pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.

Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka Świętujemy!!!

Jabłko najpopularniejszy owoc, bogaty w witaminy i wartości odżywcze ma również swoje święto, obchodzone na całym świecie. W ramach projektu „ Wiem co jem” w grupie drugiej został zorganizowany  „Dzień Jabłka”. Obchody tego dnia rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza Jana Brzechwy pt „Entliczek- Pętliczek” oraz rozmów na temat wyglądu, kolorów,wielkości kształtu i smaku jabłek oraz jego walorów odżywczych. Przedszkolaki dowiedziały się, że ważne jest to żeby jeść jabłka ze skórką. To właśnie w niej jest najwięcej witamin i błonnika. Bawiły się wesoło przy piosence „Małe czerwone jabłuszko” oraz zabawach ruchowych. Malowały palcami sylwety jabłek. Na zakończenie zajęć zajadaliśmy się zdrowymi , soczystymi jabłkami.  Głównym celem tego dnia było propagowanie zdrowego odżywiania,  a przede wszystkim zachęcanie dzieci do codziennego zjadania jabłek.

L.Żygadło

K.Bąk