Ciekawostki z grupy I c.d.

Grupa I przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Wyzwania Teodora”. Teodor to sympatyczny bocian, który nie odleciał do ciepłych krajów, tylko został z dziećmi i zachęca do zdobywania różnych sprawności: zdrowego osiłka, kuchcikowego mistrza, antynudka, artystycznej duszy, pomocnej dłoni, przyjaciela przyrody, kochającego serca. Wyzwania będziemy podejmować raz w miesiącu na zajęciach w przedszkolu. Być może poprosimy czasem o pomoc Rodziców. Na początek każdy wykonał swojego bociana Teodora. Projekt trwa od października 2020r do maja 2021r , i zakończy się wręczeniem dyplomów dla dzieci i certyfikatu, miejsca sprzyjającego wszechstronnemu rozwojowi, dla przedszkola.

U nas cały czas coś się dzieje. Poznawaliśmy kolory jesieni, bawiliśmy się z kolorowymi liśćmi, stemplowaliśmy kolorowe liście na sylwecie drzewa i mamy teraz piękną dekorację w sali. Poznawaliśmy owoce i warzywa. Ubieraliśmy śliwki w szlafroczki z ciasta, pani kucharka je upiekła, a my je zjedliśmy ze smakiem. Rozmawialiśmy o rodzinie. Wiemy co to jest rodzina- to mama, tata, ja i brat lub siostra. Układaliśmy z figur geometrycznych dom, układaliśmy kwiatkowe rytmy. Poznaliśmy super zabawę masą solną - każdy ulepił swojego jeża . Oprócz zajęć mamy też czas na swobodne zabawy w sali i ogrodzie.

Niedługo nowa porcja wiadomości…

I.Górak

K.Bąk