Propozycje zabaw i zajęć z edukacji zdalnej dla wszystkich przedszkolaków- 2 czerwca

1. Witajcie przedszkolaki:)

Jak tam wczorajsze zabawy z rodzicami? Jesteśmy przekonane,  że na pewno wczorajszy dzień był dla Was bardzo udany. Pamiętacie,  było to święto wszystkich dzieci na świecie. Posłuchajcie teraz wiersza pt. „Murzynek Bambo” o chłopcu ,który mieszka daleko w Afryce gdzie żyją słonie ,żyrafy i lwy.

bambo-w-iext34475462.jpg 

https://youtu.be/t_Jolf-l7TI

 W ciekawym miejscu mieszka ten urwis Bambo, chętnie byśmy się z nim pobawili. Spróbujecie opowiedzieć jakie zabawy byście zaproponowali Bambo gdyby przyjechał do nas do Polski.

2. Teraz  zabawimy się razem ze zwierzętami w Afryce, zapraszamy

https://youtu.be/J_sCmfl2w98 "Impreza w dżungli"

Po zabawie  i odpoczynku  a może jeszcze małe co nieco -jakiś owoc dla zdrowia i urody.

3. Bambo mieszka w Afryce w kraju ,w którym żyje wiele zwierząt, które my możemy zobaczyć tylko w ZOO. Tam żyją one na wolności na wielkich łąkach ,które nazywają się sawannami.

Oto niektóre z nich:

001.jpg006.jpg005.jpg  008.jpg002.jpg 004.jpg

Teraz zadanie:

Dzieci młodsze: obejrzyjcie obrazki powiedzcie jak one się nazywają. Jeśli nie będziecie wiedzieć jakiejś nazwy na pewno rodzice wam podpowiedzą.

Dzieci starsze : wymieńcie nazwy zwierząt przedstawionych na zdjęciach, powiedzcie jaka głoska jest na początku  a jak na końcu nazwy każdego zwierzęcia. Następnie podzielcie te nazwy na sylaby, spróbujcie policzyć ile głosek jest w każdym wyrazie.

Brawo na pewno młodszym i starszym dzieciom poszło doskonale.

4. Teraz wasze ulubione zajęcie czyli trochę pokolorujemy:

Dzieci młodsze :  oto murzynek Bambo , przy swoim domu . Pokoloruj obrazek, pamiętaj jaki kolor skóry mają dzieci w Afryce (obrazek w załączeniu do wydrukowania)

 Dzieci starsze : oto dzieci świata ,spróbuj odgadnąć skąd pochodzą dzieci ,jeśli masz kłopot poproś o pomoc rodziców ale myślimy ,że świetnie sobie poradzisz. Pokoloruj obrazek również pamiętając , że dzieci mają różny kolor skóry.

Powodzenia  w zgadywankach i malowankach.

Pozdrawiamy

Małgorzata Augustyn,Katarzyna Bąk,Iwona Jankowska

Copyright © Topnet 2014