Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20.09 w Polsce obchodzony jest Dzień Przedszkolaka. Jednym z powodów, dla którego uchwalono to święto jest popularyzacja wychowania przedszkolnego. Pierwsze święto zorganizowano w 2010 r. w łódzkich przedszkolach. Od 2013r. ma ono wymiar ogólnopolski.

Grupa IV

W grupie IV dzieci bawiły się doskonale. Aby otrzymać bilet wstępu na imprezę musiały sprostać zadaniu:" Powiedz coś miłego - o sobie, koleżance, koledze, pani".
Potem były tańce , zabawy integracyjne, zabawy z chustą animacyjną, konkurencje sportowe. Dzieci własnoręcznie ozdobiły litery do napisu a następnie zapozowały do wspólnego  zdjęcia z pamiątkowymi dyplomami.
B.Jurek

Grupa V
Przedszkolaki z grupy VI rozpoczęły ten dzień zabawą muzyczno-taneczną do piosenki "Dzień Przedszkolaka", po czym przywitały się ze sobą i nauczycielką zabawą integracyjną "Iskierka przyjaźni" . Po porannej gimnastyce w ciszy i skupieniu nawlekały płatki zbożowe Cheerios na sznureczki,kolorowały obrazek zwiazany ze świętem oraz z wykorzystaniem kolorowych tasiemek wymyślały układ choreograficzny do piosenek "Chocolate choco choco" i "Waka, Waka" Shakiry. Wszystkie otrzymały pamiątkowe medale oraz zrobiliśmy grupowe zdjęcia.
K.Bąk